Kevät, kesä, Pride!

Tämä vuosi on lähtenyt käyntiin mukavan vauhdikkaasti. Tanssikurssit ovat jatkuneet ja kevättä on houkuteltu esiin esimerkiksi Viikin Lavan kevättansseissa. Kesä ja Pride-viikkokin siintävät jo silmissä.

Tässä tuoreimmat kuulumiset ja tulevat tapahtumat:

Yhdistyksen hallitus vuonna 2023

Sateenkaaritanssijat ry:n vuosikokouksessa 2.3.2023 yhdistykselle valittiin uusi hallitus. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Vilma, jonka lisäksi hallitukseen kuuluu Eevi, Hanna M, Inkeri, Krisu ja Outi.

Tulevat tapahtumat

  • Tule mukaan suunnittelemaan Sateenkaaritanssijoiden tulevia tapahtumia 16.5. klo 18-20. Paikkana Musiikkitalon kahvila (Mannerheimintie 13). Paikalle voi ilmaantua ilman ennakkoilmoitusta. Jos sinulla on kysyttävää tai haluat mukaan tapahtumien suunnitteluun, mutta et pääse paikalle, ole rohkeasti yhteydessä tapahtumatiimin vetäjään Hannaan (hanna.mithiku [at] gmail.com).
  • Sateenkaaritanssijoiden Piknik su 21.5. klo 14 28.5. klo 15 alkaen Sibeliuksen puistossa (Sibelius-monumentin lähellä). Kaikki Sateenkaaritanssijoiden toiminnasta kiinnostuneet ovat tervetulleita mukaan piknikille.
  • Sateenkaaritanssit Kapsäkissä ke 28.6. klo 19-23 Kapsäkissä (Hämeentie 68, Helsinki).
  • Pride-viikolle on toki luvassa muutakin ohjelmaa, lisätietoja luvassa lähempänä!

Kommentointi on suljettu.

A WordPress.com Website.

Ylös ↑